KONKURS DLA UCZNIÓW "WYBIERAM WYBORY" - INFORMACJA PRASOWA

Ponad 4,5 tysiąca uczniów szkół ponadpodstawowych przystąpi w najbliższą środę, 1 marca 2017 roku do pierwszego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym pod hasłem „Wybieram Wybory”. Konkurs organizuje Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym. Ma on na celu upowszechnianie wiedzy o prawie wyborczym i propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w całym procesie wyborczym.

Chęć uczestnictwa w Konkursie zgłosiło 4649 uczniów z 567 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju.

„Cieszy nas, że tak wielu młodych ludzi jest zainteresowanych prawem wyborczym. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w Konkursie wpłynie na kształtowanie świadomości, jak ważny jest udział w wyborach – nie tylko wśród młodzieży, ale także wśród ich rodzin i kolegów” – podkreśla Szef  Krajowego Biura Wyborczego, Beata Tokaj.

W pierwszym etapie konkursu przeprowadzanym w szkole uczniowie rozwiązywać będą test wyboru, składający się z 25 pytań. W drugim – na szczeblu województwa – zwycięzcy eliminacji szkolnych napiszą esej. Finaliści spotkają się 25 kwietnia br. z Państwową Komisją Wyborczą i będą odpowiadać na wylosowane pytania. Troje najlepszych uczniów otrzyma nagrody pieniężne.

Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu znajdują się na stronie www.pkw.gov.pl .

Rejestr zmian

  • Data utworzenia

    27-02-2017 15:17

    Wprowadził:

    Bartosz Goździk